Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Magdalena Kubiak laureatką wojewódzkiego konkursu plastyczno-fotograficznego ,,Nasze – wielkopolskie’’

Magdalena Kubiak laureatką wojewódzkiego konkursu plastyczno-fotograficznego ,,Nasze – wielkopolskie’’

Uczniowie klas IV-VI naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli zaproszeni zostali w październiku 2021 roku do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym NASZE – WIELKOPOLSKIE.  INWESTYCJE UŁATWIAJĄCE ŻYCIE MIESZKAŃCÓW MOJEJ GMINY / MIEJSCOWOŚCI - https://spopogorzela.stronyzklasa.pl/konkurs-plastyczno-fotograficzny,398,pl, organizowanym w ramach projektu ,,BUDUJEMY  SPOŁECZEŃSTWO  OBYWATELSKIE’’ przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie oraz Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu pod patronatem poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Celem Konkursu była popularyzacja idei aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu publicznym; uświadomienie młodzieży szkolnej wagi i znaczenia partycypacji politycznej w funkcjonowaniu współczesnego państwa demokratycznego; wdrażanie do postaw odpowiedzialności za działalność obywatelską społeczeństwa; uświadomienie wagi udziału w życiu publicznym każdego obywatela; budowanie umiejętności krytycznego odbioru treści wizualnych oraz promocja województwa wielkopolskiego.

Zadanie uczestników polegało na wykonaniu zdjęcia, cyklu zdjęć (w skład pracy mogły wejść maksymalnie 3 fotografie) lub pracy plastycznej (za pomocą dowolnej techniki w formacie A3 lub A4), prezentującej artystyczne ujęcie dowolnej inwestycji współfinansowanej ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Z konkursowym zadaniem postanowiło się zmierzyć, dając wyraz swemu lokalnemu patriotyzmowi, troje uczniów naszej Szkoły: Maja Jasik z klasy Vb, Magdalena Kubiak z klasy VIa oraz Szymon Figielek z klasy Vb, których prace zostały przesłane tradycyjną pocztą do Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.

Powołane przez organizatora jury przyznało dwie równorzędne I nagrody, jedną II i jedną III nagrodę w każdej z dwóch kategorii konkursowych: plastycznej i fotograficznej: http://pracownia.cdn.leszno.pl/laureaci-projektu-bso-2021. Wręczenie nagród i dyplomów laureatom odbyło się w dniu 6 grudnia 2021 roku podczas uroczystej gali podsumowującej projekt ,,BUDUJEMY SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE’’ - http://pracownia.cdn.leszno.pl/budujemy-spoleczenstwo-obywatelskie, która miała miejsce w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 przy ulicy Mostowej w Poznaniu.

W gronie laureatów znalazła się uczennica naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, Magdalena Kubiak z klasy VIa, której – w związku z nieobecnością na gali – dostarczoną pocztą nagrodę i dyplom wręczył w dniu 10 stycznia 2022 roku Dyrektor Szkoły, p. Paweł Marciniak.
Pozostali uczestnicy konkursu – Maja Jasik i Szymon Figielek z klasy Vb - otrzymali przesłane przez organizatora dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców przy naszej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli.

Uhonorowana trzecią nagrodą praca Magdaleny, składająca się z 3 fotografii, przedstawia fragment naszej małej pogorzelskiej ojczyzny – ,,OAZĘ ZIELENI’’ im. Stefana Żeromskiego - https://gostynska.pl/wiadomosci/w-pogorzeli-powstala-oaza-zieleni/kSwYQ3g4u14ucZorY7vU, czyli skwer, którego rewitalizację sfinansowano ze środków programu ,,Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski’’. W ramach realizacji tego zadania na nieużytku zlokalizowanym przy skrzyżowaniu ulic Stefana Żeromskiego i Glinki zostało posadzonych 27 gatunków drzew liściastych, iglastych, krzewów oraz traw. Powstało tam również miejsce do odpoczynku z ławkami dla mieszkańców, zamontowano karmnik dla ptaków, domek dla owadów oraz tablice informacyjno-edukacyjne.

Serdecznie gratulujemy naszej laureatce i życzymy jej dalszych sukcesów artystycznych!

Informacja i zdjęcia: Dobrochna Błażejczak

Data dodania: 2022-01-14 16:18:51
Data edycji: 2022-01-14 16:21:41
Ilość wyświetleń: 206

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Z życia klas

Sprawdź co u naszych uczniów
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook