Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Pedagodzy szkolni

Gabriela Kokot                             

Poniedziałek   9.40 – 14.40                                    

Wtorek  8.45 – 12.45                                              

Środa 8.00 – 12.00                                         

Czwartek 8.00 – 13.00                                       

Piątek 8.00 – 12.00                   

 

Katarzyna Harasim 

Poniedziałek  11.30 – 14.30

Wtorek  8.00 – 13.00 

Środa  8.45 – 11.45   12.30 – 13.45

Czwartek  8.45 – 11.45   12.30 – 14.30

Piątek 8.00  – 12.00

  

  • Czy moje dziecko jest zagrożone dysleksją?  Poradnik dla rodziców dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych na temat rozpoznawania ryzyka dysleksji i wspomagania dzieci z tym problemem. (Broszura do pobrania u dołu strony)
  • Na stronie www.ortograffiti.pl w zakładce Strefa Rodziców zamieszczono broszurę pt „ Jestem rodzicem dziecka z dysleksją”, którą można bezpłatnie pobrać . Wyjaśniono w niej co to jest dysleksja, na czym polegają specyficzne trudności w uczeniu się. Wskazano symptomy występowania  dysleksji na poszczególnych etapach rozwoju, a także pokazano sposoby i ćwiczenia oraz zasady organizacji  pracy z dzieckiem  w domu.
  • Porady dla rodziców dotyczące  bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci
  • "Myślę pozytywnie" to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat.

    Kompleksowy program wsparcia pozytywnych zmian opartych na wartościach w podejściu do zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży to projekt Fundacji “Instytut Edukacji Pozytywnej”, który ma odpowiadać na potrzeby współczesnego, rozwijającego się społeczeństwa, w którym istotne staje się wspieranie zdrowia i potencjału psychicznego dzieci i młodzieży, w szczególności w obliczu wielu nowych zagrożeń, wynikających z postępu cywilizacyjnego.

    Nasza szkoła chce przekazać osobom dorosłym – rodzicom, nauczycielom –  mającym wpływ na rozwój dzieci i młodzieży, jak ważne jest kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne i rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu.

    W tym celu umieszczamy na naszej stronie materiały, z których można korzystać, aby wspierać rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży.

    Więcej informacji można również znaleźć na stronie myslepozytywnie.pl

    Zachęcamy do zapoznania się ww informacjami.

  • Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 października 2019 r. została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i pedagogów. Każda osoba może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

    Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Narodowego Programu Zdrowia.
    Dzięki nowej infolinii młodzi ludzie będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji (24 godziny na dobę) i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

    Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

 

Data dodania: 2018-12-10 13:09:14
Data edycji: 2020-02-26 15:36:55
Ilość wyświetleń: 639

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Z życia klas

Sprawdź co u naszych uczniów
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook