Paulina Maćkowiak
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Katarzyna Harasim
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Czy moje dziecko jest zagrożone dysleksją? Poradnik dla rodziców dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych na temat rozpoznawania ryzyka dysleksji i wspomagania dzieci z tym problemem. (Broszura do pobrania u dołu strony)
"Myślę pozytywnie" to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat.
Kompleksowy program wsparcia pozytywnych zmian opartych na wartościach w podejściu do zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży to projekt Fundacji “Instytut Edukacji Pozytywnej”, który ma odpowiadać na potrzeby współczesnego, rozwijającego się społeczeństwa, w którym istotne staje się wspieranie zdrowia i potencjału psychicznego dzieci i młodzieży, w szczególności w obliczu wielu nowych zagrożeń, wynikających z postępu cywilizacyjnego.
Nasza szkoła chce przekazać osobom dorosłym – rodzicom, nauczycielom – mającym wpływ na rozwój dzieci i młodzieży, jak ważne jest kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne i rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu.
W tym celu umieszczamy na naszej stronie materiały, z których można korzystać, aby wspierać rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży.
Więcej informacji można również znaleźć na stronie myslepozytywnie.pl
Zachęcamy do zapoznania się ww informacjami.
Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 października 2019 r. została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i pedagogów. Każda osoba może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Narodowego Programu Zdrowia.
Dzięki nowej infolinii młodzi ludzie będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji (24 godziny na dobę) i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.
Fundacja ITAKA razem z portalem LIBRUS przygotowały pakiet informacji na temat czym jest depresja, a także jak pomagać osobom mierzącym się z tą chorobą.
Szacuje się, że depresja stanowi jedną z częstszych chorób na świecie, a liczba zachorowań stale rośnie. Dotyczy to KAŻDEJ grupy wiekowej.
Depresja – co to takiego? Szczegółowe informacje można znaleźć na portalu Librus klikając w poniższy link.
źródło:
https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/mowimy-stop-depresji
Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy dla młodych ludzi.
Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy, siedem dni w tygodniu Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 i specjalny czat internetowy – darmowa poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Dzięki tym dwóm kanałom dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.
Więcej informacji na stronie :
https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/
Jak nauczyć dziecko planowania?
Nauka zarządzania sobą w czasie, a także dobra organizacja dnia, tygodnia czy miesiąca to umiejętności, których nabycie w młodości procentuje w dorosłym życiu. Dzięki dobremu planowaniu nasze dziecko będzie z większą łatwością osiągnąć wyznaczone cele i ustalać priorytety.
źródło: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/jak-nauczyc-dziecko-planowania
Introwertyk a ekstrawertyk. Kim jest Twoje dziecko?
Co mają ze sobą wspólnego Fryderyk Chopin, Albert Einstein, Gandhi czy Vincent van Gogh? Otóż wszyscy byli introwertykami. Przeciwieństwem introwersji są ekstrawertycy. A jaki typ osobowości ma Twoje dziecko? Czy jest bardziej intro- czy ekstrawertyczne? Przeczytaj i oceń.
źródło: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/kim-jest-twoje-dziecko-introwertyk-a-ekstrawertyk
63-860 Pogorzela
ul. Parkowa 7