Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

NASA

NASA

W dniu 25.02.2020 roku dla uczniów klas 7a i 7b w Bibliotece Publicznej w Pogorzeli odbyło się spotkanie z Panem Włodzimierzem Gawrońskim – profesorem Politechniki Gdańskiej i emerytowanym pracownikiem NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie w Stanach Zjednoczonych.

Pan Włodzimierz Gawroński pracował tam na stanowisku głównego inżyniera do spraw telekomunikacji. W pracy zajmował się konstrukcją anten oraz ich sterowaniem. Uczestniczył w projektach badawczych prowadzonych przez JPL, takich jak misje kosmiczne łazików marsjańskich: Mars Pathfinder, Opportunity i Spirit, Curiosity oraz misja Cassini do Saturna. Wykładał na uniwersytetachw Kalifornii, Belgii, Niemczech i we Włoszech. Wydał 7 książek o tematyce naukowej, napisał ponad 100 artykułów dotyczących teorii i praktyki sterowania.

W czasie spotkania odbyła się prelekcja Pana Gawrońskiego na temat jego pracy w Centrum Badawczym NASA oraz życia w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie to odbyło się w ramach doradztwa zawodowego oraz spotkania z autorem książki "Kalifornia. Od NASA do lasa", którą można było zakupić na miejscu i zdobyć osobistą dedykację od Pana Gawrońskiego.

 

Organizatorzy spotkania:

 Katarzyna Harasim i Renata Tuszyńska

Data dodania: 2020-03-01 17:52:31
Data edycji: 2020-03-01 18:37:02
Ilość wyświetleń: 164

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Z życia klas

Sprawdź co u naszych uczniów
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook