Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – 20 listopada

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – 20 listopada

Obchodzony w dniu 20 listopada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto szczególne, zwykle pełne dziecięcej radości i zabaw, będące okazją do informowania dzieci i młodzieży o prawach, jakie im przysługują, a także o tym, do kogo mogą się zwrócić, gdy ktoś te prawa narusza.

Dzięki organizowanym od wielu lat konkursom literackim i plastycznym propagującym wiedzę o prawach dziecka czy akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom o prawach dziecka’’ uczniowie naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza są zapoznawani z prawami dziecka, a także z wynikającymi z nich obowiązkami.

We wrześniu 2020 roku piąto- i szóstoklasiści zaproszeni zostali do udziału w kolejnym konkursie plastycznym dotyczącym praw dziecka. Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na wykonaniu – za pomocą dowolnej techniki plastycznej – plakatu prezentującego prawa dziecka, zawierającego informację o Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800-12-12-12.

Termin składania prac konkursowych był jednocześnie dla uczniów starszych klas ostatnim dniem stacjonarnej nauki w szkole. Wyniki konkursu ogłaszamy na stronie internetowej naszej Szkoły, zgodnie z planem, w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka – 20 listopada 2020 roku, jednak wręczenie ufundowanych przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka nagród odbędzie się dopiero po wznowieniu zajęć stacjonarnych.

Jury w składzie: p. Anna Maria Malinowska – Dyrektor Biura Rzecznika Praw Dziecka (oceniająca prace konkursowe zdalnie), nauczyciele naszej Szkoły: p. Gabriela Kokot – pedagog szkolny, p. Magdalena Ostach – nauczyciel plastyki, p. Dobrochna Błażejczak – nauczyciel bibliotekarz postanowiło przyznać 8 równorzędnych I nagród, 9 równorzędnych II nagród oraz 11 wyróżnień.

Oto werdykt jury:
I miejsce – ex aequo:

Dominik Wawrzyniak z klasy Va
Zuzanna Waligóra z klasy VIa
Kinga Mikstacka z klasy VIb
Agata Kaniewska z klasy VIc
Oliwia Drukarczyk z klasy VId
Julia Kowalska z klasy VId
Jolanta Nabzdyk z klasy VId
PRACA NIEPODPISANA z klasy VI (Prosimy autora o zgłoszenie się – wysłanie wiadomości za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus!)


II miejsce – ex aequo:
Magdalena Kubiak z klasy Va
Maria Seraszek z klasy Va
Klaudia Chlebowska z klasy VIb
Lena Jańczak z klasy VIb
Magdalena Juskowiak z klasy VIb
Wojciech Walczak z klasy VIb
Mateusz Jasik z klasy VIc
Gabriela Androwiak z klasy VId
Jakub Teodorczyk z klasy VId

Wyróżnienia:
Lena Błażejewska z klasy VIa
Nikola Nawrocka z klasy VIa
Tatiana Żelazna z klasy VIa
Antonina Regulska z klasy VIb
Franciszek Nowicki z klasy VIb
Jakub Rudyński z klasy VIb
Nikola Słomianna z klasy VIb
Patrycja Wawrocka z klasy VIb
Blanka Nowacka z klasy VIc
Oliwia Robaszyńska z klasy VIc
Dawid Marciniak z klasy VId

W oczekiwaniu na możliwość wręczenia nagród i dyplomów zapraszamy do obejrzenia wirtualnej galerii zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Składamy serdeczne podziękowania dla Biura Rzecznika Praw Dziecka za zaangażowanie      i pomoc w organizacji naszego konkursu oraz przekazanie bardzo atrakcyjnych zestawów nagród.

Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia dziękujemy również nauczycielom naszej Szkoły: p. Magdalenie Ostach za zmotywowanie do udziału w konkursie wszystkich uczniów klas VI oraz p. Karolinie Kapale i p. Zbigniewowi Surmie za rozpropagowanie idei konkursu wśród uczniów klasy V.

 

Organizatorki konkursu:

Gabriela Kokot – pedagog szkolny
Dobrochna Błażejczak – nauczyciel bibliotekarz

 

Data dodania: 2020-11-20 11:32:42
Data edycji: 2020-11-20 17:57:35
Ilość wyświetleń: 159

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Z życia klas

Sprawdź co u naszych uczniów
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook