Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Światowy Dzień Ziemi 22 kwietnia 2021 r.

Światowy Dzień Ziemi   22 kwietnia 2021 r.

 

 „Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”

                                                                                                  Albert Einstein

 

W związku z obchodami Dnia Ziemi zachęciłyśmy uczniów, wychowawców i rodziców  kl. I-V do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Zaproponowałyśmy, by tego dnia – 22 kwietnia – dzieci i dorośli wyszli z domu i poszli do lasu, na łąkę, do parku, ogrodu albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żeby poświęcili czas na bycie z Przyrodą - na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

Chciałyśmy, by dzieci i dorośli docenili Przyrodę i to, że warto czasem usiąść lub położyć  w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, zasłuchać się i zapatrzeć. Poobserwować zwierzęta, zbadać fakturę roślin, nacieszyć się zapachem wiosny, zrobić to, czego zwykle nie robimy spiesząc się do pracy, szkoły, sklepu…

Na naszą propozycję odpowiedziały wychowawczynie i uczniowie klas: 2a i 2c, którzy z  wielkim zaangażowaniem – również ze strony rodziców – przygotowali z okazji Dnia Ziemi liczne i bardzo ciekawe prace plastyczne, szukali – pieszo i na hulajnodze, w parku, lesie, w ogrodzie, na spacerze różnych skarbów przyrody, tworzyli obrazy ze swoich zbiorów, przygotowali eko-koszulki, szukali wśród drzew przyjaciół i wszelkich najmniejszych oznak przyrody, nawet w najbardziej zaskakujących miejscach.

 

Uczniowie bardzo aktywnie i twórczo podeszli do obchodów Dnia Ziemi. Na lekcjach omawiali zachodzące zmiany klimatyczne, zasady segregacji odpadów, mówili jak można dbać na co dzień o Ziemię i jej zasoby. Układali wspólnie Kodeks Ekologa, grali w interaktywne gry związane właśnie z Dniem Ziemi. Przygotowali również prace plastyczno-literackie: „Życzenia dla Ziemi” – listy do Ziemi  (klasa 2c) oraz „Wymarzony ogród” – rysunki, wyklejanki, …. (klasa 2a) na podstawie jednego z opowiadań z lektury Danuty Tarlak „Kapelusz Pani Wrony” – „Nic w ogrodzie”. Natomiast starsze klasy – klasa 4a i klasa 5 przygotowały piękne kolaże na temat ochrony przyrody i dbania o środowisko.

Dzięki Rodzicom i Wychowawczyniom mamy te działania bardzo bogato udokumentowane. Zapraszamy zatem do przeglądu fotografii, które pokazują, jak bardzo naszym uczniom zależy na dobru naszej planety, z jaką troską podchodzą do przyrody i do obchodów tego ważnego dnia.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Wychowawcom i Rodzicom naszej szkoły za serce włożone w realizację działań związanych z Dniem Ziemi.

 

 

 

Opracowały:

Katarzyna Harasim

Lucyna Sierszulska

Agnieszka Czapracka

Karolina Kapała

Data dodania: 2021-04-27 14:49:34
Data edycji: 2021-04-27 18:04:27
Ilość wyświetleń: 175

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Z życia klas

Sprawdź co u naszych uczniów
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Facebook