Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW W KLASIE IIa – żywioł wody

SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW W KLASIE IIa – żywioł wody

Mając w pamięci miłe wspomnienia związane z ubiegłoroczną czytelniczą przygodą z gangiem sympatycznych Słodziaków, o której można przeczytać tutaj: https://spopogorzela.stronyzklasa.pl/szkolne-przygody-gangu-slodziakow-w-klasie-ia,178,pl, uczniowie klasy IIa w roku szkolnym 2020/2021 wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego realizowanego pod egidą sieci sklepów Biedronka. Tegoroczna odsłona projektowa - ,,Szkolne przygody gangu Fajniaków’’, mająca na celu propagowanie wśród uczniów klas I-III oraz dzieci uczęszczających do przedszkolnych oddziałów zerówkowych postaw proekologicznych, rozbudzanie w nich pasji do odkrywania magii przyrody i zachęcanie do codziennej troski o środowisko naturalne, opierała się na czterech filarach tematycznych odpowiadających żywiołom natury: ziemi, powietrzu, ogniu i wodzie, którym patronowali przebojowi bohaterowie gangu Fajniaków. Uczniowie klasy IIa pod kierunkiem swojej wychowawczyni, p. Agnieszki Czaprackiej, z ogromnym zapałem, godnym podziwu zaangażowaniem i wielkim entuzjazmem zgłębiali tajniki ostatniego z wymienionych żywiołów, którego reprezentowała kropla Ksenia.

Dlaczego wybór drugoklasistów z klasy a padł właśnie na tę najpospolitszą substancję we Wszechświecie? Odpowiedź jest oczywista: Woda stanowi jeden z podstawowych elementów przyrody, decydujący o istnieniu życia na Ziemi. Bez wody po prostu nie ma życia! To właśnie w niej poszukiwania w kosmosie dopatrują się jego oznak. Jest niezastąpiona nie tylko w życiu, lecz także w gospodarce człowieka, a jako substancja użytkowa ma bardzo wiele zastosowań. Niestety, w rejonach zasobnych w wodę jest ona niejednokrotnie bezsensownie marnowana, gdyż ludzie nie uświadamiają sobie, jak wielkie ma znaczenie, dlatego troska o wodę to jednocześnie troska o przyszłość i życie całej naszej planety. Ze względu na rolę, jaką w naszym życiu odgrywa woda, musimy oszczędnie nią gospodarować i dbać o poprawę jej stanu.

O tym wszystkim dowiedzieli się wychowankowie p. Agnieszki Czaprackiej, poznając czytane przez wychowawczynię opowiadanie pt. ,,Oszczędzaj kropelkę!’’ z tomu ,,Gang Fajniaków i Miasto Marzeń’’ Marcina Przewoźniaka, wysłuchując audiobooków i piosenki pt. ,,Fajniaki i supermoc natury’’, oglądając edukacyjne podcasty i filmiki z Fajniakami w roli głównej, a także przeprowadzając wodne eksperymenty. Dzięki doświadczeniom uczniowie poznali właściwości wody, uświadomili sobie, że woda zawsze przyjmuje kształt naczynia, w którym się znajduje, dowiedzieli się, ile wody jest na świecie, zrozumieli, że woda potrafi się przemieszczać, zapamiętali, że występuje w trzech stanach skupienia, a także… postanowili zacząć wodę oszczędzać. Wyposażeni w wiedzę na temat życiodajnego żywiołu młodzi ekolodzy z klasy IIa - jako podsumowanie cyklu zajęć poświęconych wodzie - wykonali pod kierunkiem swoich rodziców pomysłowe prace plastyczne nawiązujące do wodnej tematyki.

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu ,,Szkolne przygody gangu Fajniaków’’, które nastąpi w dniu 17 grudnia 2020 roku na stronie https://szkolneprzygodyfajniakow.pl/, zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych wykonanych przez uczniów klasy IIa: https://szkolneprzygodyfajniakow.pl/galeria-prac/praca/?u_di=26961&s_di=1937.

 

Poświęcony żywiołowi wody filar tematyczny projektu edukacyjnego ,,Szkolne przygody Gangu Fajniaków’’ zrealizowany został przez p. Agnieszkę Czapracką w okresie od 13 listopada do 1 grudnia 2020 roku w sposób zdalny, a wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klasy IIa: Iga Borowiec, Maja Curyk, Nikodem Chlebowski, Marcelina Dąbkiewicz, Staś Fahner, Adaś Foltynowicz, Małgosia Jagodzińska, Maja Jańczak, Karolina Kaniewska, Oliwier Lewandowski, Alicja Łapacz, Madzia Przybylska, Nikodem Rączkiewicz, Staś Robaszyński, Olga Stelmach, Zosia Śląska, Antoś Zakoński. Należą im się wielkie gratulacje za zaangażowanie, wytrwałość i kreatywność!

 

Słowa podziękowania za zaangażowanie, wsparcie i pomoc w realizacji projektu kierujemy również do rodziców uczniów klasy IIa – DZIĘKUJEMY!

Zdjęcia wykonali uczestnicy projektu oraz p. Agnieszka Czapracka.
Informacja: Agnieszka Czapracka i Dobrochna Błażejczak

 



 

 

 

Data dodania: 2020-12-05 16:25:47
Data edycji: 2020-12-06 21:52:27
Ilość wyświetleń: 998

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Z życia klas

Sprawdź co u naszych uczniów
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej