Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

„Szlakiem pogorzelskich powstańców”

„Szlakiem pogorzelskich powstańców”

Piątek - 25 maja był długo wyczekiwanym dniem dla uczniów klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Tradycją stała się tu szkolna majówka. Uczniowie wraz z nauczycielami zamiast zajęć w klasach, wsiadają na rowery i udają się w trasę  po najbliższej okolicy.

 

W tym roku oprócz podziwiania walorów krajoznawczych i propagowania zdrowego stylu życia, celem rowerówki było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz oddanie hołdu powstańcom wielkopolskim.

Odział powstańczy - Pogorzelaków - wyszedł w kierunku Miejskiej Górki, gdzie toczyły się walki. Fragment tego szlaku był na trasie tegorocznej majówki. Uczniowie wraz z opiekunami, podzieleni na kilkunastoosobowe grupy, poubierani w białe i czerwone T-shirty - z pewnością byli zauważeni przez mieszkańców Pogorzeli i wsi przez które przejeżdżali.

Zanim wyjechała pierwsza grupa o godz. 8.30, okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły p. Paweł Marciniak. Co kwadrans odjeżdżała kolejna z grup.

Każda grupa złożyła symboliczny kwiatek pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie przy ul. Stanisława Kotkowiaka. Z Pogorzeli rowerzyści pojechali w kierunku Babkowic – nieopodal farmy wiatrowej, dalej do Zalesia Wielkiego – przez Kanadę. Kolejnym etapem były Gumienice i Głuchów, by ostatecznie wrócić na boisko szkolne w Pogorzeli.

 

Uczestnicy majówki –zarówno uczniowie, jak też nauczyciele nie ukrywali satysfakcji z tak spędzonego czasu „w szkole”. Pogoda dopisała : ciepła i słoneczna – bo powstańcy z Pogorzeli wychodzili na bój w styczniu. Z pewnością te 19 km wspólnego pedałowania utkwią w pamięci – jako wspaniała przygoda.

 W. Walkiewicz 

Data dodania: 2018-05-25 13:51:42
Data edycji: 2018-12-10 13:52:49
Ilość wyświetleń: 218

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Z życia klas

Sprawdź co u naszych uczniów
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook