Czcionka:

A+A-

Kontrast:

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY UCZESTNIKAMI I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ,,DOBRY OBYWATEL’’

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY UCZESTNIKAMI I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ,,DOBRY OBYWATEL’’

Przyjmując w maju 2022 roku zaproszenie do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie ,,DOBRY OBYWATEL: https://spopogorzela.stronyzklasa.pl/i-ogolnopolski-konkurs-dobry-obywatel,454,pl, organizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz patronatem Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki, uczniowie naszej Szkoły pokazali, że dobrym obywatelem można być na wiele bardzo różnych sposobów: czytając książki, nie ściągając na sprawdzianach, kibicując polskim sportowcom, oszczędzając wodę, szanując zieleń, dokarmiając ptaki zimą, porządkując opuszczone groby, a w ostatnim czasie – także wyciągając pomocną dłoń do wojennych uchodźców z Ukrainy.


Celem konkursu było stworzenie przestrzeni i inspiracji dla nauczycieli do edukacji obywatelskiej oraz do rozmów o patriotyzmie, Polsce, polskich tradycjach i zwyczajach, a także poszerzanie wiedzy i kształtowanie zachowań przygotowujących młodych ludzi do aktywnego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i obywatelskim.


Zadanie uczestników polegało na wykonaniu – za pomocą dowolnej techniki - pracy konkursowej przedstawiającej „DOBREGO OBYWATELA”.

W konkursie wzięli udział: Oskar Ostach z klasy Ic i Jagoda Borecka z klasy IIa, którzy wykonali prace indywidualne, oraz 14 uczniów klasy IIIa: Iga Borowiec, Maja Curyk, Stanisław Fahner, Małgorzata Jagodzińska, Maja Jańczak, Karolina Kaniewska, Oliwier Lewandowski, Alicja Łapacz, Magdalena Przybylska, Nikodem Rączkiewicz, Stanisław Robaszyński, Olga Stelmach, Zofia Śląska i Antoni Zakoński, którzy wykonali pracę zbiorową.

Wyniki konkursu ogłoszono 10 czerwca 2022 roku: https://www.gov.pl/web/dobryobywatel/wyniki-konkursu. W gronie laureatów zabrakło uczniów naszej Szkoły, jednak wykonane przez nich pomysłowe prace plastyczne już są ogromnym sukcesem, ponieważ niosą nadzieję, iż w przyszłości ich autorzy staną się dobrymi obywatelami naszej Ojczyzny.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie!


Informacja i zdjęcia: Dobrochna Błażejczak i Agnieszka Czapracka

Data dodania: 2022-06-28 13:18:16
Data edycji: 2022-06-28 13:22:16
Ilość wyświetleń: 307

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Z życia klas

Sprawdź co u naszych uczniów
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook