Myśl pozytywnie. Nastaw się dobrze do nauki. Włącz pozytywne emocje.
Przed zajęciami sprawdź sprzęti ustaw monitor komputera w odpowiedniej odległości, tj. 40 – 75 cm od oczu i na odpowiedniej wysokości, tak aby górna krawędź monitora nie znajdowała się powyżej twoich oczu.
Ustal stały harmonogram nauki.Zaczynaj dzień o tej samej godzinie. Nie odkładaj „na potem”, wykonuj zadania systematycznie, zgodnie z kolejnością w planie lekcji oraz terminami zadawanych prac. Sprawdzaj i zapisuj terminy zadań z różnych przedmiotów.
Pilnuj porządku w miejscu nauki.
Podczas lekcji zdalnej zajmij się tylko nią-unikaj rozpraszaczy, a także w czasie własnej nauki (wyłącz: telewizor, głośną muzykę, telefon)
Dbaj o higieniczny tryb życia. Pamiętaj o aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, o odpowiedniej ilości snu i odpoczynku. 2 godziny przed snem odłóż telefon, przestań patrzeć w ekrany.
Daj odpocząć swemu mózgowi, rób sobie przerwy podczas nauki na wykonanie kilku ćwiczeń gimnastycznych, przeciągnij się, zmień pozycję. Albo po prostu wstań i pooddychaj. Otwórz okno i przewietrz pokój.
Zaczynaj od trudniejszych zadań, łatwe zostaw na koniec, gdy już będziesz trochę zmęczony.
Wykorzystuj różne techniki w uczeniu się: notuj, rysuj, podkreślaj kolorem wybrane frazy, głośno powtarzaj, rymuj, układaj historyjki wplatając do nich fakty, które musisz zapamiętać.
Współpraca jest ważna! Poproś o pomoc, jeśli czegoś nie rozumiesz, zadaj pytanie nauczycielowi lub osobom z klasy, które mogą tobie pomóc.
Gdy napotykasz na trudności skorzystaj z pomocy wychowawcy, pedagoga szkolnego-kontakt przez dziennik Librus lub Teamsa. Rodzice są także Twoim wsparciem!