Czcionka:

A+A-

Kontrast:

AGATA I MATEUSZ ZWYCIĘZCAMI SZKOLNEGO KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ O PRAWACH DZIECKA

AGATA I MATEUSZ ZWYCIĘZCAMI SZKOLNEGO KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ O PRAWACH DZIECKA

Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli doskonale znają zarówno swoje prawa, jak i wynikające z nich obowiązki, a znaczącą rolę w popularyzowaniu wiedzy o prawach dziecka odgrywają niewątpliwie organizowane od wielu lat przez nauczycieli naszej Szkoły konkursy.

W roku szkolnym 2021/2022 zaproszenie do udziału w II Wielkim Ogólnopolskim Konkursie Rzecznika Praw Dziecka przyjęło 37 uczniów klas I-VIII: https://spopogorzela.stronyzklasa.pl/uczniowie-naszej-szkoly-uczestnikami-ii-wielkiego-ogolnopolskiego-konkursu-rzecznika-praw-dziecka,419,pl. Na konkurs ten wpłynęło kilka tysięcy prac z ponad 1000 szkół z całej Polski. Jego wyniki zostały opublikowane w dniu 10 stycznia 2022 roku na stronie internetowej Biura Rzecznika Praw Dziecka: https://brpd.gov.pl/2022/01/10/juz-sa-wyniki-konkursu-plastycznego-rzecznika-praw-dziecka/.

W bieżącym roku szkolnym w naszej Szkole zorganizowano również konkurs na plakat promujący VIII Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka dla uczniów klas IV i V:  https://spopogorzela.stronyzklasa.pl/viii-ogolnopolski-dzien-praw-dziecka-20-listopada-2021r,410,pl oraz konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą praw dziecka, adresowany do uczniów klas VII, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych w województwie wielkopolskim.

Konkursowe prezentacje w programie PowerPoint przygotowali wszyscy siódmoklasiści. Oceniała je komisja konkursowa w składzie: p. Dobrochna Błażejczak – nauczyciel bibliotekarz, p. Maciej Jańczak – nauczyciel informatyki, p. Gabriela Kokot – pedagog szkolny, p. Kamila Wiśniewska – nauczyciel informatyki. Biorąc pod uwagę zgodność prac z tematem konkursu, wartość merytoryczną, czytelność przekazanych treści, sposób zaprezentowania tematu, szatę graficzną i estetykę oraz kreatywność, jury doceniło 12 uczniów klas VII.

Nagrodami I stopnia za najlepsze prezentacje uhonorowani zostali: Agata Kaniewska z klasy VIIc i Mateusz Jasik z klasy VIIc.

Komisja konkursowa przyznała także nagrody II stopnia następującym uczniom: Zuzannie Waligórze z klasy VIIa, Franciszkowi Nowickiemu z klasy VIIb, Gabrieli Androwiak z klasy VIId, Oliwii Drukarczyk z klasy VIId i Piotrowi Krystkowi z klasy VIId.

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Anna Figielek z klasy VIIa, Wojciech Lajsner z klasy VIIa, Dominik Krzyżyński z klasy VIIb, Jakub Mikstacki z klasy VIIb i Dawid Marciniak z klasy VIId.

Autorzy najlepszych prezentacji multimedialnych – Agata i Mateusz – otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy naszej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza oraz zestawy upominków i gadżetów przekazanych przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka, którymi obdarowani zostali również pozostali laureaci konkursu. Nagrody rzeczowe wraz z pamiątkowymi dyplomami wręczył wszystkim laureatom w dniu 14 stycznia 2022 roku Dyrektor Szkoły, p. Paweł Marciniak.

Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom informatyki, p. Kamili Wiśniewskiej i p. Maciejowi Jańczakowi, za pomoc w zorganizowaniu konkursu oraz ocenie prac konkursowych.

Gratulujemy wszystkim laureatom i zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych prezentacji Agaty Kaniewskiej i Mateusza Jasika.


Organizatorki
Gabriela Kokot i Dobrochna Błażejczak

Data dodania: 2022-01-14 16:40:09
Data edycji: 2022-01-14 16:42:28
Ilość wyświetleń: 205

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Z życia klas

Sprawdź co u naszych uczniów
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook